Středa 27/2/2019

Jeden povedený mejdan

Z úst předsedy ODS Fialy často slýcháme floskuli o „nové, lepší ODS“. To, že se největší česká pravicová strana zbavila konexí na kmotry a mafiány mu věří málokdo. Po krajní pravici mlsně pokukujicí poslanci mu pak situaci rozhodně neulehčují. Epický kousek se v pátek povedl místopředsedkyni Alexandře Udženiji.

O tom, že „největší demokratická opoziční strana“ má za nehty pořádně hnědo jsme psali nejednou. (IvČRN a "žádní náckové"; Kdo si pase Slušné lidi?; Muž na radnici: Štěpán Sládek; Politický vyděrač v nacistických hadrech). ODS se na oficiálních akcích sice tváří jako opozice k vládnoucí garnituře, ale to, jakými lidmi se její kádry obklopují v soukromí, odkrývá její pravou tvář. Politika se ale nedělá v poslaneckých lavicích a co se děje v kuloárech je důležité.

Na páteční oslavě wannabe mediální hvězdičky Jaromíra Soukupa jsme tak mohli spatřit místopředsedkyni Udženiju ve vybrané společnosti normalizačních popstars, stalinisty Skály z KSČM, nebo barda českých nácků Tomáše Ortela. Podle předsedy Fialy je to v pořádku. Koneckonců, když se akce bafuňářů okolo Hradu účastní i obchodník s chudobou Lubomír „pojď ven“ Volný a jeho podržtažka Marian Bojko, zástupci „SPD pro lepší lidi“ by neměli chybět